ADAPTACIJA
Pirmiausia vaikui, skirtingai nei suaugusiam žmogui, atsiskyrimas nuo mamos ir namų aplinkos įvyksta pirmą kartą. Štai kodėl neįmanoma paruošti vaiko ėjimui į darželį – kaip kad neįmanoma paruošti bet kokiai patirčiai, kuri atsitiks pirmą kartą jo gyvenime. Vaikas tiesiog nepajėgus įsivaizduoti tokios situacijos, to, ko dar nėra patyręs. Be to vaikas nesupranta savo emocijų, negali jų analizuoti ir valdyti. Visus neigiamus jausmus jis išgyvena stipriau ir stichiškiau nei suaugęs žmogus.
Patekęs į naują aplinką, vaikas patiria stresą ir gali elgtis labai įvairiai: būti įsitempęs, dirglus ar atvirkščiai – piktas ir agresyvus, arba susigūžti ir slėptis kamputyje.
Vaiko adaptacijos procesas paprastai trunka nuo dviejų savaičių iki kelių mėnesių. Kiekvienas vaikas skirtingai reaguoja į aplinkos pokyčius, dėl to kiekvieno vaiko adaptacija trunka labai individualų laiką.
Turime išlaukti, kol vaikas pamažu apsipras, susiras naujų draugų, žaidimų ir taip po truputį užsinorės lankyti darželį. Tai – normali mažo vaiko jausmų eiga, kurią reikia suprasti ir kantriai išlaukti.


Auklėtojos ir tėveliai gali padėti mažyliui greičiau įveikti adaptacijos procesą:
- Pradžioje labai svarbu į darželį vaiką vesti kasdien. Bent po keletą valandų.
- Formuokite vaikui gerą nuostatą apie darželį.
- Neišeikite neatsisveikinę su vaiku. Vaikui suprantama forma pasakykite, kuriam laikui jį paliekate. Laikykitės jam duoto pažado, kad neprarastumėte jo pasitikėjimo.
- Galima grupėje palikti savo atsineštus žaislus ar daiktus – tai dalelė namų kitoje aplinkoje.
- Ir svarbiausia – turėkite kantrybės, būkite patys atsipalaidavę, pasitikintys savimi ir laimingi – vaikai, jausdami geras tėvų emocijas, patys jas greit perims ir nusiramins.